Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası K O B İ G E M KOBİ Geliştirme Merkezi

DUYURULAR


TOBB Sürdürülebilir KOBİ’ler Programı: Doğrusunu Yapan KOBİ`ler Webinar Serisi | 5 Aralık’tan itibaren her Salı saat 14:00’te

28 Kasım 2023, Salı

TOBB'a bağlı Oda/Borsaların Saygıdeğer Üyeleri,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda KOBİ'lere yönelik olarak her hafta Salı günleri internet üzerinden "TOBB Sürdürülebilir KOBİ Programı: Doğrusunu Yapan KOBİ'ler Webinar Serisi" 5 Aralık 2023 tarihinden itibaren gerçekleştirilecektir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile FCO Akademi iş birliğinde gerçekleştirilecek webinar serisinde her hafta farklı bir konu başlığında birbirinden değerli eğitmenler eşliğinde İletişim, Finans, İK Yönetimi, Pazarlama-Satış ve Organizasyon konularına yer verilecek olup, webinar sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Program ekte yer almakta olup, webinar serisi TOBB Akademi (http://akademi.tobb.org.tr) üzerinden ücretsiz sunulacaktır.

Bilgilerinizi ve TOBB Akademi üzerinden kayıt olarak webinar serisini takip etmenizi dileriz.

Yapay Zekanın KOBİ`lere Sunduğu Fırsatlar Canlı Yayını

24 Mayıs 2023, Çarşamba

 

Sayın Üyemiz,

KOBİ'lerin dijital dönüşümüne yönelik Birliğimizin bir projesi olan Türkiye'nin Dijital Dönüşüm Platformu Akıllı KOBİ 24 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 14:00'te "Yapay Zekanın KOBİ'lere Sunduğu Fırsatlar" başlıklı canlı yayını düzenlemektedir.

Yapılacak olan canlı yayında açılış konuşmalarının ardından sırası ile İş Dünyasında Yapay Zeka Dönüşümü, Sanayide Akıllı Fabrika Dönüşümü ve Yapay Zeka Çağı ve ChatGPT Teknolojisi  konularında konuşmalar yapılacaktır. Etkinliği https://akillikobi.org.tr/etkinlik/yapay-zekanin-kobilere-sundugu-firsatlar/ adresinden takip edebilirsiniz.

Etkinlik programına ulaşmak için tıklayınız.

Dijital Pazarlama Eğitimi - SATSO Akademi

19 Nisan 2023, Çarşamba

Sayın Üyemiz,

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğu Marmara Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) işbirliğinde "Dijital Pazarlama Eğitimi" 02 Mayıs 2023 Salı Günü saat 14.00'te Eğitmen Yağmur AVAROĞLU' ın sunumuyla ZOOM uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir. Eğitime katılım ücretsizdir. SATSO Akademi üzerinden eğitime giriş yapmayan katılımcılara katılım belgesi verilmeyecektir.

Kayıt Adresi: https://akademi.satso.org.tr/egitim?e=86

Toplantı Kimliği: 827 9578 4915
Parola: 12345
Direkt bağlantı: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZYqfuyvpj8jG9HvZeK8gf-9VzS35N6FceSv

Eğitim içeriği:
- Dijital pazarlamaya giriş, kullanım istatistikleri ve kanallar
- Dijital konumlandırma
- Strateji oluşturma
- Doğru kanal seçimi
- İnternet siteleri
- Sosyal medya platformları
- Mobil uygulamalar
- İçerik çalışmaları
- E-mail pazarlaması
- SMS pazarlaması
- Dijital varlık kurma
- Pazarlama çalışmaları
- Sosyal medya reklamları
- Google reklamları
- Diğer reklam çalışmaları
- SEO çalışmaları
- E-ticaret sadakat programları

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı Başvurusu

30 Mart 2023, Perşembe

Sayın Üyemiz,

Dijital dönüşüm, toplumsal ve sektörel ihtiyaçlara dijital teknolojilerin entegrasyonuyla çözüm bulmanın ve buna bağlı olarak iş akışlarının ve kültürün gelişmesi ve değişmesi sürecini tanımlayan bir kavramdır.

Dijital dönüşüm işletmelerin müşteri deneyimini geliştirirken aynı zamanda operasyonel mükemmellik ile daha hızlı ve daha verimli işletmeler olmalarını sağlamaktadır. Bu kapsamda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, üyelerimizin dijital dönüşüm sürecini maksimum fayda ve minimum maliyetle yürütebilmeleri ve dijital dönüşüm konusundaki ihtiyaçlarının ve kapasitelerinin tespiti için danışmanlık hizmeti sağlanacaktır. Son başvuru tarihi 14.04.2023 Cuma olarak belirlenmiştir.

 

Ücretsiz Danışmanlık Kapsamında Verilecek Hizmetler
&bullDijital Olgunluk Seviyesi Belirleme
&bullSanayi Olgunluk Testi Analizi
&bullDijital Dönüşüm Yol Haritasının Hazırlanması

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri (2023)

29 Mart 2023, Çarşamba

Girişimciliğin Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ve teşviki ile geliştirilmesini ifade eden Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri, işletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek, en iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek, girişimciliğin katma değeri üzerine farkındalığı arttırmak ve potansiyel girişimcileri cesaretlendirmek amacını taşımaktadır.

Avrupa Komisyonu&rsquonun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenlenen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına 2011 yılından itibaren Türkiye de katılmaktadır. Ödül Programının ülkemizde duyurulması ve belirlenen iki adayın Komisyona bildirilmesi konusunda KOSGEB görevlendirilmiştir. Yarışmaya Avrupa Birliği'nin 27 üye devleti ile COSME programındaki Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Türkiye, Ermenistan, Moldova, Ukrayna ve İzlanda katılabilmektedir. Ulusal, bölgesel veya yerel düzeyde girişimciliğin geliştirilmesine yönelik model ve programlar geliştiren ve uygulayan kurum/kuruluşların katılabileceği ödül yarışması  gerçekleştirilmektedir.

Yarışmaya
&bull Yerel, bölgesel ve ulusal kamu kurum ve kuruluşları,
&bull Kamu-özel ortaklıkları
&bull Üniversiteler
&bull KOBİ&rsquoler (Sadece 6. Kategori Sorumlu ve Kapsayıcı Girişimcilik Kategorisinden) başvurabilecektir. Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile ilgili detaylı bilgi https://ec.europa.eu/growth/smes/supporting-entrepreneurship/european-enterprise-promotion-awards_en adresinde yer almaktadır.

- Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Başvuru Formu (2023)
- Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Jüri Puanlama Örneği

Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi - SATSO Akademi

23 Mart 2023, Perşembe

Sayın Üyemiz,

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOBB ETÜ-SEM) işbirliğinde "Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi" 28 Mart 2023 Salı Günü saat 14.00' te Eğitmen Aycan ULUSAN' ın sunumuyla Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir. Eğitime katılım ücretsizdir. SATSO Akademi üzerinden eğitime giriş yapmayan katılımcılara katılım belgesi verilmeyecektir.

Kayıt olmak için tıklayınız.

https://akademi.satso.org.tr/egitim?e=84

&ldquoSosyal Medya Yönetimi Eğitimi&rdquo için Zoom linki:

https://tobbetu-edu-tr.zoom.us/j/89788162702

Eğitim İçeriği:

1. Marka ve Hedef Kitleyi Anlamak

- Yeni dünya ve yeni birey
- Geleneksel iş süreçlerinin dönüşümü
- Yeni normal ekonomi
- Hedef kitlenin bölümlendirilmesi

2. Majör Sosyal Medya Platformları ve Temel Kullanım Amaçları

- Instagram
- Twitter
- Facebook
- Youtube

3. Dijital Kriz Yönetimi ve Dijital İtibar

- Dijital itibarın oluşturulması, korunması ve sürdürülmesi
- Dijital tehlikeler ve kriz durumlarında iletişim stratejleri
- Dijital itibarın korunması ve sürdürülebilirliği

Ufuk Avrupa Dijital, Endüstri ve Uzay Kümesi Bilgi Günü

23 Ocak 2023, Pazartesi

Avrupa Birliği'nin teknolojik gelişmeleri desteklemek amacıyla yürüttüğü Ufuk Avrupa Programı çerçevesinde "Dijital, Endüstri ve Uzay" başlığı altındaki hibe ve destek programlarını tanıtmak amacıyla 26 Ocak 2023 Perşembe saat 14:00'te TOBB İkiz Kuleler'de "Ufuk Avrupa Dijital Endüstri ve Uzay Kümesi Bilgi Günü" gerçekleştirilecektir.

Ufuk Avrupa Programı kapsamında "Dijital, Endüstri ve Uzay" başlığı altında ülkemiz işletmelerinin de faydalanabileceği hibe çağrıları yayınlanmıştır. Çağrılar, Avrupa'nın ve Türkiye'nin endüstriyel geleceği için stratejik olarak önemli olan kilit teknolojileri desteklemektedir.

-İklim-nötr, döngüsel ve dijitalleştirilmiş üretim
-Dayanıklı endüstriler için kilit stratejik değer zincirlerinden özerklik,
-Veri ve veri işleme teknolojileri,
-Rekabet ve yeşil mutabakata uyum için dijital ve gelişmekte olan teknolojiler
-Dijital ve endüstriyel teknolojilerin insan merkezli ve etik gelişimi
-Uzay-tabanlı altyapıların geliştirilmesi konularında destekler sunmaktadır.

Başlık kapsamında 1,5 Milyar Avro'luk bir bütçe öngörülmüştür.