Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası K O B İ G E M KOBİ Geliştirme Merkezi

DUYURULAR


SATSO Sürdürülebilir Sanayi İçin Atık Azaltım Uygulamaları Ödülü

1 Kasım 2023, Çarşamba

Avrupa Atık Azaltım Haftası, her yıl 18-26 Kasım tarihleri arasında sürdürülebilir atık ve kaynak yönetimine dikkat çekmek amacıyla sürdürülebilirliğe teşvik eden projelerin ele alındığı bir sistemdir. Yeniden kullanım, geri kazanım ile kaynak ve atık oluşumunu azaltan çalışmaların ele alındığı farkındalık arttıran bir çalışmadır. SATSO olarak Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamında üye firmalarımızın çevresel dönüşümlerine katkı sağlayan proje, uygulama ve çalışmalarının değerlendirileceği SATSO Sürdürülebilir Sanayi İçin Atık Azaltım Uygulamaları Ödül başvurularını bu yıl ilk defa açmış bulunuyoruz.

 

İlimizdeki çevresel dönüşüme dikkat çekerek yeşil dönüşüme katkı sağlamış olan çalışmalar, uygulamalar ve projeleri desteklemek amacıyla firmaların atık azaltım çalışmalarının değerlendirilerek ilimizde atık yönetimi konusunda üyelerimizi bilinçlendirmeye yardımcı olmak amacıyla Sıfır Atık, Karbon Ayak İzi, Döngüsel Ekonomi, Atık Azaltım, Geri Kazanım, Temiz Üretim Çalışmaları ve Uygulamaları olan firmaların başvurularının değerlendirileceği SATSO Yeşil Mutabakat Komisyonu ile SATSO Sürdürülebilir Sanayi İçin Atık Azaltım Uygulamaları Ödülü başvuruları açılmıştır.

 

SATSO Yeşil Mutabakat Komisyonu Başkanı Ömer Hulusi DEDE ve Komisyon üyeleri tarafından değerlendirilecek olan başvurular için son katılım tarihi 26 Kasım 2023'tür. Başvuru yapan firmaların imalatçı olması şartı gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen firmalar başvuru detaylarına satso.org.tr adresinden ulaşabilir.  

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.